Paulinianum

Bajki z Księgi Życia

Autor: o. Savio Folcholc OSPPE
ISBN: 978-83-66050-96-9
Format: 210mm x 260mm
Ilość stron: 154
Oprawa: miękka
Podziel się:

Kup teraz

Opis książki

Czy opowiadając dziecku historię z Biblii, da się ją przedstawić tak zachęcająco, by chciało słuchać jeszcze więcej o życiu Chrystusa? O. Savio Folcholc, paulin z Jasnej Góry, w nietuzinkowy sposób wprowadza najmłodszych do świata Ewangelii. Książka „Bajki z Księgi życia” to przepiękna pozycja powstała z wybranych scen Nowego Testamentu. Każda z nich ubrana jest w fantazyjne wydarzenia i postacie, które pobudzą wyobraźnię i pozwolą skupić się dziecku na historii, którą być może już kiedyś słyszało, ale wówczas wydawała mu się… nudna. Bo aby dziecko słuchało, trzeba się naprawdę postarać! I wie o tym sam Autor, który inspirację do swych bajek czerpał od tych, które opowiadała mu przed snem babcia.

 

Dlaczego właśnie „Bajki z Księgi życia”?

 

·         Duży format w twardej oprawie

·         Kredowy papier

·         Atrakcyjne ilustracje

·         Bajki, z których każda opatrzona jest morałem

·         Wprowadzenie dziecka do świata Ewangelii

·         Mądra rozrywka dla całej rodziny

 

BIBLIA – KSIĘGA DAJĄCA ŻYCIE

Dla wielu towarzyszka życia, dla innych niestety jedna z wielu książek, które wypada mieć, ale niekoniecznie do nich zaglądać. Co więc zrobić, aby kolejne pokolenie Polaków zakochało się w tym liście wysłanym nam od Boga, który chce nam przekazać najważniejsze informacje naszego życia? Co zrobić, aby kolejne pokolenie Polaków czerpało z Biblii siły i wiarę do pokonywania wielu przeciwności? Wiedziała to moja Babcia, która godzinami opowiadała mi historie zaczerpnięte z Biblii. Trzeba przyznać, że słuchacza miała bardzo wymagającego, więc co rusz musiała zmieniać kolejność zdarzeń, dodawać postacie i miejsca, aby żadna historia się nie powtórzyła i aby nie musiała usłyszeć: „Babciu ja jeszcze nie śpię, a tę bajkę już znam. Opowiedz mi inną, proszę…”.

Babcia, mocno w to wierzę, wspiera mnie dziś z nieba i podsuwa pomysły do kolejnych opowiadań dla dzieci, zaczerpniętych z Księgi dającej życie. W mojej pierwszej książce oddaję Wam, Drodzy Czytelnicy dziesięć opowiadań, które – mam głęboką nadzieję – wprowadzą Was w świat Miłości Bożej.

Mam nadzieję, że każdy z Was odnajdzie w nich przesłanie:

Bóg Cię KOCHA.

o. Savio Folcholc OSSPE

×