Paulinianum

Życiem malowane

Autor: Helena Nowak
ISBN: 978-83-66050-93-8
Format: 140 x 208 mm
Ilość stron: 248
Oprawa: miękka
Podziel się:

Kup teraz

Opis książki

Jak wyglądało życie na wsi po II wojnie światowej? Czy mieszkańcy integrowali się ze sobą? Dlaczego panowała bieda, mimo pracy ponad siły? I czy ludzie odeszli od swej wiary? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w unikatowej książce, którą napisało życie...

To pozycja pt. Życiem malowane autorstwa Heleny Nowak – uczestniczki i świadka powojennych czasów.

Książka jest dla tych, którzy sami pamiętają ten okres, oraz dla tych, którzy słyszeli co nieco z ust rodziców czy dziadków.  Będzie też świetną lekcją i doświadczeniem dla osób, które w zasadzie nie wiedzą, jak żyło się po wojnie. Słowem – dla każdego, niezależnie od wieku i płci.

A co ważne, napisana jest prostym językiem, okraszona swoistymi opisami przyrody, mocno pobudzająca wyobraźnię i działająca na emocje różnego kalibru.

Wraz z autorką powrócisz do trudnej przeszłości, poznasz formy integracji i zwyczaje, dowiesz się jak mieszkańcy pozyskiwali żywność, przeczytasz o kolektywizacji rolnictwa, a potem o odzyskaniu pól.

Lektura sprawi, że będziesz znać wszelkie metody ateizacji i walki z Kościołem – a tych było naprawdę sporo…

Wśród bohaterów książki w pamięć niewątpliwie zapadnie Ci ksiądz Bolesław - przykład do naśladowania dla każdego, wzór na obecne czasy, którego naturą było… czynienie dobra.

Rzeczywistość powojenna ukazana została na blisko 250 barwnych stronach książki. Ubogacają ją dawne fotografie z prywatnego archiwum autorki.

Życiem malowane będziesz czytać jednym tchem. Warto, aby książka trafiła w ręce młodego i starszego pokolenia. A kto wie, może zaowocuje długimi rozmowami o przeszłości w Twojej rodzinie?

Pozycja będzie wyjątkowym prezentem na urodziny, imieniny, a nawet bez okazji. Przyniesie wiele refleksji i nie zagrzeje długo miejsca na półce – zapewniam Cię, że będziesz chętnie do niej wracać. Takiej książki jeszcze nikt nie miał!

 

Helena Nowak –  ur. w 1942 r. w kieleckiej wsi jako ósme dziecko w rodzinie. Miała 5 lat, gdy przesiedlono ją z rodziną na teren Ziem Odzyskanych. Szkołę podstawową rozpoczęła we Fromborku, później w zamieszkałej wiosce Chojnowo, położonej w pobliżu Zalewu Wiślanego. Osobowość Heleny kształtowało piękno przyrody i ludzie, których rzucono na zachwaszczone pola i zostawiono samych sobie. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego wyjechała do pracy; podjęła naukę w Studium Zaocznym dla kierowników zakładów żywienia zbiorowego. Po latach uzyskała wykształcenie katechetyczne i pracowała z dziećmi oraz młodzieżą. Autorka książek.

×