Paulinianum

Bóg w ramionach i sercu człowieka

Autor: ks. Jerzy Machnacz
ISBN: 978­-83­-66050-68-6
Format: 140 x 208 mm
Ilość stron: 258
Oprawa: miękka
Podziel się:

Kup teraz

Opis książki

Bóg w ramionach i sercu człowieka ks. Jerzego Machnacza to pozycja dla tych, którzy w czasie Adwentu i Bożego Narodzenia chcą złapać oddech od ekranu komputera czy telewizora, by w ciszy i skupieniu przeżyć radosny czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. 

Autor z filozoficznym zacięciem ujawnia, iż każdy człowiek ma wybór – albo wyciągnie ręce do Dzieciątka Jezus i zechce żyć u Jego boku, albo odwróci się od Boga i zacznie żyć „na własną rękę”. Nie ukrywa przy tym, że drugi wybór poprowadzi człowieka do powierzenia się wszelkim bożkom, a w konsekwencji do samozagłady.

Koncentrując się na prawdach zapisanych w Piśmie Świętym ks. Jerzy dochodzi do wniosku, że spotkanie człowieka z Bogiem może dokonać się jedynie na płaszczyźnie relacji osobowych: „Bóg patrzy na każdego człowieka z miłością, do każdego zwraca się po imieniu, dlatego: na spojrzenie trzeba odpowiedzieć spojrzeniem, na zawołanie po imieniu zawołać: Oto jestem!”.

Podzielona na trzy części pozycja przeprowadzi Cię przez okres Adwentu, Bożego Narodzenia oraz Oktawę Narodzenia Pańskiego.

Znajdziesz w niej wiele ciekawych historyjek, legend i opowieści z życia, z których zaczerpniesz mądrość prowadzącą do dobrego życia.

×